صفحه اصلی / آموزش فرانسه / آموزش الفبای زبان فرانسه (بهمراه تلفظ و معنای فارسی)

آموزش الفبای زبان فرانسه (بهمراه تلفظ و معنای فارسی)

آموزش الفبای زبان فرانسه

الفبای زبان فرانسه دقیقا مانند الفبای زبان انگلیسی می باشد و در نتیجه شما هیچ مشکلی برای یادگیری آن نخواهید داشت. در واقع باید بدانید که حتی ترتیب حروف الفبا در الفبای زبان فرانسه نیز مشابه با زبان انگلیسی است. ولی در نحوه تلفظ کردن حروف الفبا متفاوت است. ما در جدول زیر حروف الفبای زبان فرانسه را به شما نشان می دهیم. با گوش دادن به فایل صوتی فرانسوی زیر نیز به خوبی می توانید حروف الفبای زبان فرانسه را تلفظ کنید:

 

 

/a/j/ʒi/s/ɛs/
b/be/k/ka/t/te/
c/se/l/ɛl/u/y/
d/de/m/ɛm/v/ve/
e/ə/n/ɛn/w/dubləve/
f/ɛf/o/o/x/iks/
g/ʒɜ/p/pe/y/igrɛk/
h/aʃ/q/ky/z/zɛd/
i/i/r/ɛʀ/

 

تلفظ حروف الفبای فرانسه

در ابتدای امر ممکن است تلفظ حروف و کلمات در زبان فرانسه برای شما پیچیده به نظر برسد ولی در واقع خیلی آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. برای اینکه درک بهتری از تلفظ های فرانسوی داشته باشید بهتر است ابتدا به تفاوت ساختاری اش با فارسی توجه کنیم.

تلفظ فرانسه حروف از دو جهت با فارسی اختلاف دارد. اول اینکه ترکیبی از حروف در زبان فرانسه می توانند صدایی متفاوت را ایجاد کنند. که در انگلیسی هم مواردی از این دست را می بینیم. مانند ترکیب S+H که در انگلیسی صدای “ش” می دهد. و این مورد در فارسی وجود ندارد. در زبان فرانسهاین موضوع رایج است و چند حرف می توانند به شکل های مختلف با هم ترکیب شوند و یک صدا را تولید کنند.

تفاوت دوم هم در بی صدا بودن برخی ازحروف الفباست. که به تدریج آن را فرا خواهید گرفت و به آن عادت خواهید کرد. همانطور که نهایتا شما با این موضوع کنار آمده اید که حرف e در انتها کلمات انگلیسی خوانده نمی شود (مثلا bike را بایک می خوانیم نه بایکه) .

 

قواعد تلفظ حروف الفبا

قواعد اصلی تلفظ زبان فرانسه را در درس اول می توانید گوش کنید. نکته اینکه اصلا از شما انتظار نداریم که این قواعد را بلافاصله یاد بگیرید، ولی برای داشتن پیش زمینه و آشنایی مقدماتی از تلفظ در زبان فرانسه لازم است مقداری با آن آشنا شوید.

نکته: توجه کنید که در زبان فرانسه تقریبا تمام حروف صدادار (و بخشی از حروف بی صدا) به صورت متفاوتی از فارسی تلفظ می شوند و باید با شنیدن فایل صوتی درس ها و آموزش هایی که من در سایت منتشر می کنم به تدریج از لهجه فارسی دور شوید و حروف وکلمات را با لهجه فرانسوی تلفظ کنید.

برای شنیدن درس اول و یادگیری کامل حروف الفبا و قواعد تلفظ آن به شکل صحیح و فرانسوی روی دکمه زیر کلیک کنید:

برای رفتن به درس اول کلیک کنید!

درباره ostad

استاد محمود وحیدپور، کارشناس ارشد زبان و ادبیات فرانسه با بیش از 10 سال سابقه تدریس بین المللی و ترجمه تخصصی. + مدرس آزمون های بین المللی مهاجرت و مصاحبه کنسولگری فرانسه و کانادا. + برگزار كننده دوره هاي آمادگي آزمون هاي بین المللی مهاجرت (publique, TCF Blanc, TCF pour la DAP, TCF pour le Québec TCF ) + دوره های فشرده ی مکالمه ( صفر تا صد ) + آموزش مجازی زبان فرانسه در قالب کورس های خصوصی و نیمه خصوصی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *